Úterní okénko Pavla Brýdla - A je to tady!

Úterní okénko Pavla Brýdla - A je to tady!

A je to tady. Závod v nejvyšších českých horách je tu! Všichni závodníci by už nyní měli jen ladit formu a odpočívat. Přesto je tu pár věcí, které stojí za zmínění, čtěte pozorně, bude se vám to hodit ;)

Počasí

Dle předpovědi má být klasické podzimní počasí. Přes den maximální teploty 12 – 14 stupňů, ale v noci může teplota klesnout na hřebenech až k bodu mrazu. Proto bych doporučil všem , hlavně na trati LONG, nepodcenit oblečení. Já osobně bych asi běžel v termotriku s dlouhým rukávem, dresu, ¾ elasťákách a kompresních podkolenkách. Sebou bych si vzal slabou bundu, čepici/čelenku a možná slabé rukavice. Pokud to půjde, tak zůstaňte co nejdéle před startem v teplém oblečení, ať na startu neprochladnete. Zbytečně vám to sebere síly, které by mohly chybět na trati.

V sobotu by mohlo místy lehce pršet. Díky trasám v terénu a hlavně několika technickým seběhům je jasná volba bot. Určitě terénní boty s pořádnými gripy.

Obrázek – Obří důl: technický seběh

 

Významná místa na trati

Omlouvám se za neaktuální fotky, ale skolila mně viróza. Už se dávám dokupy, abych se s vámi všemi mohl o víkendu potkat. Níže jsem vybral pár hlavních míst na trati (hlavně občerstvoivací stanice)…

Pec pod Sněžkou je významné horské středisko, které vzniklo ve druhé polovině 16. století. V jeho centru se nachází start i cíl (770m.n.m.). Kromě spousty restaurací mohou návštěvníci navštívit bobovou dráhu, lanové centrum několik dětských hřišť.

Obrázek – Pec p. Sněžkou

Špindlerův Mlýn patří mezi jedno z nejznámějších a nejvíce navštěvovanějších středisek zimních sportů. Již několikrát se zde jel i světový pohár v alpském lyžování.

Labská bouda (1410m.n.m.) leží v nadmořské výšce 1340m. Několik set metrů od boudy se nachází pramen Labe.

Obrázek – Labska bouda

Luční bouda pochází z roku 1623. Jedná se o jednu z nejvýše položených restaurací v ČR s vlastním pivovarem. Zatím není domluveno, že by se zde nabízelo místní pivo Paroháč na občerstvovací stanici.

Obrázek – Lučni bouda

 

Občerstvení

Dobře si nastudujte trasu a hlavně, kde jsou občerstvovací stanice. Naplánujte si dobu, kterou by jste chtěli strávit na trati, přidejte rezervu cca 15% . Potom si rozvrhněte co a kdy budete občerstvovat.

Já si počítám jeden gel na cca 30minut závodu. Určitě se vyplatí doplňovat energii postupně už od začátku. Jakmile dostanete hlad nebo žízeň, je pozdě.

 

Zapracování před závodem

Já osobně mám stejný způsob přípravy na každy závod (nezáleží na délce). Začínám cca 45 minut před startem protažením. Potom se jdu na 10 – 15 minut proklusnout. Následuje rozcvičení, atletická abeceda a pár rychlejších rovinek.

Pokud by měl někdo zájem se mnou absolvovat toto zapracování na trasu short, tak se potkáme v 9:15 u startu. ;)

 

Parkování

Parkoviště bude v průběhu pátku a soboty 22.-23.9.2017 vyhrazeno v Bukouvém údolí na mapě pod názvem P4 viz odkaz ZDE , toto parkoviště bude bezplatné!

Pozor: Další parkoviště, než je toto s označením P4 jsou pro návštěvníky Pece pod Sněžkou zpoplatněna!

 

Ubytování

Pokud jste z dálky, tak se vyplatí přespat v místě startu. V Peci p.S. je spousta ubytovacích kapacit, které nabízejí základní přespání za pár korun viz http://www.pecpodsnezkou.cz/ubytovani/ až po luxusní pobyt včetně regenerace jako např. v hotelu PECR viz www.pecr.cz

 

Příjezd

Nejen v okolí Trutnova se nachází spousta rozkopaných silnic, objížděk a uzavírek. Podívejte se prosím raději na aktuální dopravní informace a dejte si časovou rezervu na cestu. Závod je sám o sobě poměrně náročný na psychiku, tak je zbytečné si přidělávat starosti, zda stihneme start ;)

 

Tolik k důležitým informacím..těším se na startu!

Váš Pavel Brýdl