1.okénko Zbyňka Cypry: Trasa SHORT

1.okénko Zbyňka Cypry: Trasa SHORT

Ahoj sportovci. Máme 17dnů do startu beskydské zastávky seriálu závodů HORSKÁ VÝZVA. A v rámci úterních seznamovacích okének se dnes virtuálně proběhneme nejkratší trasou SHORT.

A pro koho je trasa určena? Jsou dva úhly pohledu. Jedna skupina převážně z řad méně zkušených běžců pohlíží na trať cca 14km jako pro ně dostupnou. Prostě si na ni troufnou s pocitem, že když v tréninku jsou schopni zvládnout opakovaně 10 km na jeden zátah, zvládnou i tohle i kdyby tam měli vypustit duši.
Druhá skupina je ta víc profi a má pocit, že chtějí na trase udržet dosti vysoké tempo a na LONGU by se prostě zmrtvila na celý měsíc.
Přátelé, časový limit 8 hodin napovídá, že ať už jste běžec, nebo turista zvládne opravdu každý a pokud váháte, jděte určitě do toho!

Pojďme mrknout na trasu:

Odstartujeme z amfiteátru Na Horečkách v areálu skokanského můstku. Po odbočce vpravo a krátkém asfaltovém úseku se napojíme na zelenou značku, po které vystoupáme na vrchol Velký Javorník. Serpentýny vedoucí na tento vrchol bude proklínat nejeden z vás. Pádíme seběhem po modré značce a míjíme několik zpevněných šotolinek, až se na jedné z nich dáme doleva. V odbočce narazíme na žlutou značku, kterou budeme následovat až na rozcestí Pod Kamenárkou. Zde zahneme vlevo po červené značce, mineme pramen Jíčínky. Krásný lesní úsek vystřídá kus šotolinky a hup znovu do lesa. Přes Malý Javorník "přebarvíme" z červené na modrou, znovu kus asfaltu a hurá zase do lesa a trailem zpět na Horečky a sprint do cíle.

O víkendu se nám do Beskyd vrátila paní zima a má dva a půl týdne na to, aby si to rozmyslela a nechala jaro provonět zelenými lesy a loukami.

Příští úterní okénko věnujeme trase HALF a těšte se na kupu aktuálních fotek z trasy!